İLLERE GÖRE ŞEKER PANCARI EKİM VE ÜRETİMİ
 
Ekim-Üretim Yılını Seçiniz :
  
2012 Yılı İllere Göre Şeker Pancarı Ekim ve Üretimi

İllerEkim Yapan Köy SayısıPancar Ekilen Alan
(Dekar)
Mahsul Taşıyan Alan
(Dekar)
Bedeli Ödenen Pancar
(Ton)
Verim
(Ton/Dekar)
ANKARA13095,35095,350557,0675.84
ANTALYA3115,22815,22875,8144.98
BALIKESİR211,8641,8649,3975.04
BAYBURT193,8203,82015,5374.07
BİLECİK15505502,6374.79
BİNGÖL49809454,0384.27
BİTLİS1731,50228,842106,7713.70
BURDUR8036,41536,415174,8954.80
BURSA5310,61610,61682,4167.76
ÇANAKKALE52202208964.07
ÇANKIRI102,6202,6208,7433.34
ÇORUM12035,59835,598165,9534.66
DENİZLİ8639,34239,342178,8444.55
DİYARBAKIR16006002,8804.80
EDİRNE483,7343,73416,6164.45
ELAZIĞ5711,23511,23548,2414.29
ERZİNCAN8350,77050,770218,2284.30
ERZURUM6521,90021,90063,3182.89
ESKİŞEHİR181161,237161,237896,5305.56
GAZİANTEP159,5509,55049,0905.14
GÜMÜŞHANE242,8002,80010,2133.65
IĞDIR121,7851,7856,4803.63
ISPARTA1510,34710,34749,1524.75
İSTANBUL11301303802.92
KAHRAMANMARAŞ7267,82667,826369,0475.44
KARAMAN4369,60969,609399,0835.73
KARS105,6005,60018,8653.37
KASTAMONU15641,24041,190149,4943.63
KAYSERİ11,0991,0993,2902.99
KIRIKKALE299,2669,26647,6475.14
KIRKLARELİ282,8872,88710,5163.64
KIRŞEHİR6449,11349,113285,6515.82
KONYA182247,071247,0711,426,4265.77
KÜTAHYA212,3852,3859,1053.82
MALATYA293,3253,32514,2154.28
MANİSA120201206.00
MUĞLA22852851,5375.39
MUŞ10296,44995,189288,8653.03
NEVŞEHİR4038,97438,974245,2966.29
NİĞDE2024,20124,201112,2394.64
SAMSUN96106101,7262.83
SİVAS6734,34834,348142,0974.14
ŞANLIURFA43,3083,30816,6335.03
TEKİRDAĞ241,8591,8596,3333.41
TOKAT23398,70298,702410,0424.15
TUNCELİ165651922.95
UŞAK3410,20510,20545,5704.47
VAN4911,65911,65936,8843.16
YOZGAT200115,025114,997549,5114.78
ADANA83,0003,00013,9094.64
ADIYAMAN28668662,0712.39
AFYONKARAHİSAR190149,756149,756754,3485.04
AĞRI4215,06515,06544,0492.92
AKSARAY4445,66145,661265,5025.81
AMASYA183,0033,00312,4054.13
TOPLAM2,8041,700,6751,696,6428,426,8044.97