İLLERE GÖRE ŞEKER PANCARI EKİM VE ÜRETİMİ
 
Ekim-Üretim Yılını Seçiniz :
  
2015 Yılı İllere Göre Şeker Pancarı Ekim ve Üretimi

İllerEkim Yapan Köy SayısıPancar Ekilen Alan
(Dekar)
Mahsul Taşıyan Alan
(Dekar)
Bedeli Ödenen Pancar
(Ton)
Verim
(Ton/Dekar)
ADANA51.0001.0004.4374,44
AFYONKARAHİSAR164129.818129.803624.6714,81
AĞRI136.3346.33428.6094,52
AKSARAY4348.14848.148307.9196,40
AMASYA132.6862.68614.9475,56
ANKARA12289.17789.177532.2435,97
ANTALYA3114.00313.67383.0076,07
BALIKESİR78417904.8176,10
BAYBURT152.0302.0309.3734,62
BİLECİK15555552.4914,49
BİNGÖL11101103543,22
BİTLİS1212.50612.50654.3954,35
BURDUR6725.19925.155146.4635,82
BURSA294.0153.95535.8599,07
ÇANAKKALE250501753,50
ÇANKIRI112.5002.50010.7334,29
ÇORUM8825.02325.023136.5695,46
DENİZLİ6523.54322.832120.2145,27
DİYARBAKIR13403402.3106,79
EDİRNE313.2572.99418.4116,15
ELAZIĞ467.6997.69942.2685,49
ERZİNCAN7454.15054.150302.0935,58
ERZURUM319.8349.83438.7493,94
ESKİŞEHİR172166.162166.162909.1485,47
GAZİANTEP1811.01610.83673.7566,81
GÜMÜŞHANE171.5651.5657.9985,11
IĞDIR31701706173,63
ISPARTA97.2167.21639.2395,44
İSTANBUL13653651.6264,45
KAHRAMANMARAŞ6762.38462.364397.2576,37
KARAMAN4082.28982.289520.1856,32
KARS176.4806.48027.4214,23
KASTAMONU11635.71035.710165.2264,63
KAYSERİ15875872.8364,83
KIRIKKALE228.5998.59945.3785,28
KIRKLARELİ272.8172.46412.7795,19
KIRŞEHİR6058.53258.532333.5815,70
KONYA177260.279260.2791.539.1225,91
KÜTAHYA141.7811.7818.1874,60
MALATYA181.6761.6769.2785,54
MANİSA115151197,93
MUĞLA22172171.2595,80
MUŞ6265.96465.964253.2053,84
NEVŞEHİR4041.76941.769258.1726,18
NİĞDE1814.71314.71394.4066,42
SAMSUN31121123222,88
SİVAS6759.34059.340315.0415,31
ŞANLIURFA69.1309.00056.4546,27
TEKİRDAĞ232.2752.17913.8086,34
TOKAT18991.81491.814509.8125,55
TUNCELİ125251214,84
UŞAK2914.69514.69583.6225,69
VAN367.7307.73038.6335,00
YOZGAT169105.555105.519550.3355,22
TOPLAM2.2971.583.8001.581.5118.790.0505,56