İLLERE GÖRE ŞEKER PANCARI EKİM VE ÜRETİMİ
 
Ekim-Üretim Yılını Seçiniz :
  
2014 Yılı İllere Göre Şeker Pancarı Ekim ve Üretimi

İllerEkim Yapan Köy SayısıPancar Ekilen Alan
(Dekar)
Mahsul Taşıyan Alan
(Dekar)
Bedeli Ödenen Pancar
(Ton)
Verim
(Ton/Dekar)
ADANA41.0001.0006.0586,06
ADIYAMAN1245451463,24
AFYONKARAHİSAR180159.240159.240850.2695,34
AĞRI247.4207.42028.3973,83
AKSARAY4644.39544.395314.9777,09
AMASYA143.5073.49916.1894,63
ANKARA12896.03096.030547.2175,70
ANTALYA3115.21615.21689.5075,88
BALIKESİR233.1043.10419.0166,13
BAYBURT182.3002.3009.7334,23
BİLECİK15025023.4456,86
BİNGÖL22202209654,39
BİTLİS1429.95329.953109.5663,66
BURDUR7334.47534.475179.6275,21
BURSA5825.11325.113196.5497,83
ÇANAKKALE24034033.2228,00
ÇANKIRI102.9202.92014.2514,88
ÇORUM10836.67336.673186.1355,08
DENİZLİ8037.17537.175190.5455,13
EDİRNE433.1373.12916.4205,25
ELAZIĞ4816.43513.93558.8964,23
ERZİNCAN7356.80056.800317.4155,59
ERZURUM4612.44512.44541.3673,32
ESKİŞEHİR177159.255159.255935.1155,87
GAZİANTEP1510.63110.52166.8146,35
GÜMÜŞHANE172.1002.10010.4274,97
IĞDIR78908902.4642,77
ISPARTA118.3668.36647.9885,74
İSTANBUL13803552.4826,99
KAHRAMANMARAŞ7560.02960.029361.9966,03
KARAMAN4174.73574.735488.9276,54
KARS63.1803.18013.4704,24
KASTAMONU13246.42046.420233.0895,02
KAYSERİ16516513.9476,06
KIRIKKALE249.1459.14555.4886,07
KIRKLARELİ322.5952.45110.7964,40
KIRŞEHİR6949.16549.165296.4726,03
KONYA185261.775261.7751.527.2245,83
KÜTAHYA161.9081.90810.5835,55
MALATYA242.9652.96513.4104,52
MANİSA120201356,75
MUĞLA22472471.3935,64
MUŞ7469.87269.872261.6743,75
NEVŞEHİR4136.87636.876229.3326,22
NİĞDE2020.11920.119114.6515,70
SAMSUN97407403.0414,11
SİVAS6553.95053.950235.5624,37
ŞANLIURFA68.6058.58548.5845,66
TEKİRDAĞ241.6881.6419.0615,52
TOKAT219117.923115.731508.0134,39
TUNCELİ13030973,23
UŞAK3111.82111.82169.2015,85
VAN336.6106.61035.7555,41
YOZGAT180104.711104.711555.6455,31
TOPLAM2.5661.716.1101.710.8569.352.7485,47